Pátráme po pohřešovaných osobách na území celé republiky.

Czech SAR Team je ostatní složka IZS podle § 4 odst. 2 zákona 239/2000 Sb. - Zákon o integrovaném záchranném systému. Naší hlavní činností je pátrání po osobách, ať už pohřešovaných nebo ztracených na území celé České republiky, za pomoci čtyřkolek a další techniky, kterou máme k dispozici.

 

Organizace dále také podporuje hlavní složky integrovaného záchranného systému při mimořádných událostech typu povodní, lesních požárů a dalších.

 

Díky naší technice jsme schopni transportovat osoby v ohrožení (zranění a život ohrožující stavy) z těžko přístupného terénu a zkrátit tak čas, za který si osobu převezme záchranná služba, která ji poté dále převeze do nemocnice nebo na jiné určené zdravotnické pracoviště. V případě potřeby jsou naši záchranáři proškoleni v poskytování neodkladné první pomoci přímo na místě nálezu hledané osoby.

 

Máme také vycvičený URBAN Team, který se specializuje na pátráni ve městech a zástavbách.

 

V současné době máme také možnost povolat psovody se speciálně cvičenými psy pro nalezení osoby v pátrání. Výjezd týmu k události je do 60 minut od nahlášení, pokud již není tým u jiného zásahu.

 

Dále máme v týmu školené zdravotníky a záchranáře, kteří jsou schopni poskytovat zdravotnický dozor a také pořádat kurzy první pomoci. Povolat nás může ať už jakákoliv hlavní složka IZS – policie ČR, hasiči… , tak i příbuzní hledané osoby. 

 

Úzce také spolupracujeme s několika piloty, paraglidisty a letištěm Břeclav.