Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Pohotovostní telefon: 222 762 227

Tornádo na jižní Moravě


(Jižní Morava 24.06.2021)

Vše začalo 24.06.2021 krátce po 19 hodině, kdy se jižní Moravou prohnalo něco, na co lidé už nikdy nezapomenou. Ničivé tornádo doprovázené silným krupobitím a extrémní bouří.
Lidé v postižených oblastech, jednalo se o kriticky zasažených sedm obcí, byli zdrceni, jejich psychika dostala pořádně na frak, z hodiny na hodinu přišli o střechu nad hlavou, o zázemí, o domov. Během pár okamžiků se jim doslova obrátil svět naruby a byli nuceni tomu čelit, často na pokraji svých fyzických a psychických sil.
Naši záchranáři z moravských krajů se ještě téhož večera rozjeli na pomoc. Druhý den se k nim připojili i další členové z ostatních krajů v ČR. Pomáhali jsme ošetřit různá zranění, poskytli psychickou podporu, uspořádali několik sbírek humanitární pomoci, rozváželi nápoje a potraviny a přiložili ruku k dílu s odklízením škod.

Za zmínku stojí určitě i pár čísel z našich statistik:
- celkový počet ujetých km auty: 28.868 km
- celkový počet ujetých km na čtyřkolkách: 12.404 km
- při spotřebě 7 l a ceně 31,- Kč za litr to dělá 62.644,- Kč za PHM do aut
- při spotřebě 12 l a ceně 31,- Kč za litr je to 46.143,- Kč za provoz čtyřkolek
- ostatní náklady cca 50.000,- Kč (nákup zdravotnického materiálu, opravy čtyřkolek apod.)
- celkový počet hodin na místě: 2.567 h + hodiny strávené přejezdy: 1.867 h, celkem: 4.434 h věnovaných pomoci v zasažených oblastech.


Naše čísla jsou však v celorepublikovém měřítku jen pouhým zlomkem pomoci, kterou poskytli na jižní Moravě i ostatní dobrovolníci, firmy a jednotlivci.
Všem dobrým duším, lidem, kteří jeli pomáhat do oblastí zničených následky běsnění tornáda a na čas se vzdali svého komfortu, patří zaslouženě obrovský respekt a obdiv. Tímto vám všem chceme vyjádřit hlubokou úctu, protože jste dali ostatním naději, podporu a pocit, že v tom nejsou sami.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech