Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Pohotovostní telefon: 2227 6 2227

Aplikace ZÁCHRANKA

Ať už se nacházíte kdekoliv, nikdy nevíte, co se může stát. Záchranka je ve Vašem mobilním telefonu vždy připravena pro rychlé kontaktování zdravotnické záchranné služby nebo horské služby stiskem jediného tlačítka. Navíc má řadu dalších chytrých funkcí a propojení, která Vám v nouzi pomohou.

https://www.zachrankaapp.cz/ 

 

Pomoc i rádce do kapsy - aplikace Záchranka je přímo napojena na systémy záchranných služeb v ČR. Po stisknutí nouzového tlačítka tak v ČR vytáčí číslo 155 a zároveň odesílá záchranářům nouzovou zprávu s vaší polohou a dalšími informacemi. Až telefonické spojení s linkou 155 zajistí 100% výjezd posádky ZZS. Pokud se nacházíte na horách, aplikace Záchranka to podle GPS signálu sama rozezná a odešle nouzovou zprávu i horské službě v dané oblasti.

Pokud se do aplikace registrujete, což doporučujeme, zdravotníci rovněž automaticky dostanou informaci o tom, kdo volá a případně, zda se s něčím dlouhodobě léčí. Záložka Lokátor vám pomůže najít například nejbližší nemocnici, zubní pohotovost či stanici Horské služby. V záložce Informace si zase můžete nastavit varovná upozornění, ale najdete tady také instruktážní videa. Záložka První pomoc je vlastně jakousi stručnou učebnicí první pomoci při různých úrazech a situacích.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech